Opuchlizna i powiększone węzły chłonne po usunięciu ósemki

Witam. W piątek, tj.2 dni temu miałam usuwaną dolną ósemkę. Z dnia na dzień zwiększa mi się opuchlizna, dzisiaj po obudzeniu się mam bardzo opuchnięte węzły chłonne i całe okolice naczyń limfatycznych twarzy, do tego doszedł ból bardziej wyraźny niż wcześniej. Cały czas biorę przepisany mi antybiotyk. Zastanawiam się, czy to bezpieczne i powinnam zaczekać do jutra aby udać się do stomatolog, czy w związku z opuchnięciem udać się na pogotowie? Szpital w okolicy nie posiada oddziału stomatol.

Witam serdecznie,
Opuchlizna jest całkowicie normalnym objawem po usunięciu ósemki. zazwyczaj utrzymuje się około 2-4 dni. Czasami może trwać krócej, czasem nieco dłużej.
Zazwyczaj w celu ograniczenia opuchlizny, wystarczy stosować się dokładnie do zaleceń pozabiegowych.
Jeśli ból będzie się nasilać, może to świadczyć o tzw. "suchym zębodole", z czym należy się udać do swojego stomatologa, w celu złagodzenia objawów.
W przypadku opuchlizny utrudniającej oddychanie, należy NATYCHMIAST udać się na pogotowie.