Opuchlizna nóg a zakrzepica

Witam, mam spuchniete nogi a głównie widać to po stopach. Obydwie. Jestem osoba otyla, palącą i po stracie pracy zażywając a dużo mniej ruchu. Poza tym moja miesiączką trwa juz miesiąc po 3 msc niebutu. Robilam 2 dni temu d-dimer ilościowo i wyszedł 426(granica do 428). Opuchlizna trwa mniej więcej od polowy czerwca. Nogi jako tako nie bola. Chyba ze długo stoję lub siedze. Czy to zakrzepica? Czy mogę brać acard zanim dostane się do specjalisty? Czy jest duże ryzyko zatoru płucnego?

Witam serdecznie
Proponuję nie stosować farmakoterapi na wlasną rękę , po konsultacji z lekarzem i zdjagnozowaniu powyższych objawów zastosować sie do zaleceń.

Proszę udać się po skierowanie od lekarza na badania dopplerowskie kończyn dolnych lub wykonać się na własną rękę i dopiero wtedy okaże się czy farmakoterapia jest konieczna.