Mała opuchlizna kostki a zakrzepica
24.07.15 urodziłam dziecko SN. Pod koniec ciąży puchły mi stopy. Zobiłam badanie D-dimery (wynik 1222), i USG Doppler, który wykazał żyły głębokie drożne, zyly powierzchowne bez zmian zakrzepowo zapalnych z widocznym odcinkowym refluksem w udzie w zyle odpiszczelowej lewej. Na goleniach niewidoczne żyły przeszywającej.Po porodzie, opuchlizna zeszła ale na lewej kostce (z zewnętrznej strony) nadal utrzymuje się mała opuchlizna (schodzi po nocy)Nie boli, ani kostka ani łydka. Czy to zakrzepica?

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
Z opisu przeprowadzonych badań nie wynika, aby cierpiała Pani na zakrzepicę, jednak sugerują one niewydolność żylną. Warto skontaktować się z angiologiem lub chirurgiem naczyniowym.