Opuchlizna nogi po uderzeniu w okolicy mięśnia płaszczkowatego

Witam, w piątek 25 marca uderzyłem nogą, mniej więcej mięśniem płaszczkowatym w drzewo. Zdarła mi się skóra i miejsce strasznie spuchło zrobiło się twarde, po powrocie do domu przespałem się na następny dzień przemyłem to wodą utlenioną i smarowałem maścią z heparyną, musiałem przez 2-3 dni usztywniać też bandażem bo bolało przy stąpaniu. Ból już ustąpił, rana się zagoiła ale miejsce dalej jest opuchnięte. Czy opuchlizna powinna się utrzymywać tak długo? Teraz smaruję altacetem. Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Proponuję wykonanie USG ścięgna piętowego celem oceny jego ciągłości.