Opuchlizna po masektomii

Witam, dziś miałam zabieg mastektomi lewej piersi i usunięcie węzłów chłonnych. Jestem około 12 godz po operacji i zauważyłam pod dolną częścią rany pod pachą -jakby opuchlizna czy coś w tym stylu, lekko dotykając to jakieś miękkie. Co to takiego? Czy to groźne? Mam też wprowadzony kontrast.

Witam. Tak często się dzieje po usunięciu węzłów chłonnych - produkowana chłonka nie ma dróg odpływu i do czasu ich rekanalizacji trzeba nagromadzoną chłonkę usuwać poprzez powtarzane punkcje = konieczna wizyta w poradni chirurgicznej lub onkologicznej.

Konieczna konsultacja z operatorem , bez zbadania Pani nie jestem w stanie odpowiedzieć , poza tym nie znam przebiegu operacji , zż