Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie zwierzę będzie odpowiednie dla alergika?

Kochasz zwierzęta, ale zdiagnozowano u ciebie alergię? Spróbuj wybrać takiego pupila, który nie będzie działał uczulająco. Miłośnicy kotów powinni wybrać nevę masquarade lub kota syberyjskiego. Sprawdzą się także rasy gubiące mniej sierści, między innymi devon rex lub cornish rex. Istotny jest też kolor ? mniej uczulający będzie biały pupil.

Uważa się, że węzeł wartowniczy jest pierwszym węzłem chłonnym w pasze, do którego dostają się komórki nowotworowe z guza piersi. Naukowcy opracowali metodę, polegającą na poszukiwaniu tego węzła u pacjentek z guzem piersi i niepowiększonymi węzłami chłonnymi, wycięciu go i zbadaniu. Okazuje się, że jeżeli w węźle tym nie ma komórek raka, zyskuje się niemal pewność że i w innych węzłach chłonnych pachy nie doszło do powstania przerzutów. Zwalnia to chirurga z konieczności usuwania węzłów w czasie operacji, kiedy usuwa się guz rakowy z piersi. Pozwala to jednocześnie na uniknięcie niektórych powikłań po operacji, które wiążą się z usunięciem węzłów chłonnych z pachy.

Specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu publikacji specjalistycznych z zakresu kardiologii, onkologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy