Zapytaj lekarza

1 , 0 3 7 , 3 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co wiesz o alergii pokarmowej u dzieci?

Sprawdź, czy tej choroby można uniknąć, np. odpowiednim odżywianiem w czasie ciąży. Z filmu dowiesz się również, czy alergia jest chorobą, z której nie można zostać wyleczonym, a także kiedy najlepiej badać dzieci pod kątem alergii.

Uważa się, że węzeł wartowniczy jest pierwszym węzłem chłonnym w pasze, do którego dostają się komórki nowotworowe z guza piersi. Naukowcy opracowali metodę, polegającą na poszukiwaniu tego węzła u pacjentek z guzem piersi i niepowiększonymi węzłami chłonnymi, wycięciu go i zbadaniu. Okazuje się, że jeżeli w węźle tym nie ma komórek raka, zyskuje się niemal pewność że i w innych węzłach chłonnych pachy nie doszło do powstania przerzutów. Zwalnia to chirurga z konieczności usuwania węzłów w czasie operacji, kiedy usuwa się guz rakowy z piersi. Pozwala to jednocześnie na uniknięcie niektórych powikłań po operacji, które wiążą się z usunięciem węzłów chłonnych z pachy.

Specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu publikacji specjalistycznych z zakresu kardiologii, onkologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy