Opuchnięta i zaczerwieniona twarz po peelingu chemicznym

prosze o odpowiedz jestem po zabiegu pilingiem chemicznym mam opuchniętom i zarumieniona twarz i dodatkowo jeszcze w dotyku jaby taka kaszka w postaci pecherzykow bardzo swedzi czy to normalne

Lek. Marta Gryszkiewicz

Być może wystąpiła u Pani reakcja alergiczna na substancję użytą do zabiegu. Wskazana konsultacja dermatologiczna.

Witam proszę powiedziec kiedy wykonany był peeling? Jaki rodzaj peelingu był zastosowany.?.

Przy większości zabiegów z peelingiem medycznym takie zaczerwienienie po zabiegu jest jak najbardziej prawidłowe , powinno utrzymywać się od kilku godzin do 1-2 dni. Kaszka pod skórą też jest prawidłowym objawem, gdyż skóra po tych zabiegach zaczyna się oczyszczać.
Jeśli cokolwiek Panią niepokoi proszę udać się za wizytę kontrolną do lekarza, który wykonał zabieg.

Pozdrawiam