Opuszczenie czterech ostatnich tabletek antykoncepcyjnych z blistra a dalsze stosowanie antykoncepcji hormonalnej

Witam.Zostawiłam tabl .antyk.w domu u rodziców.Nie brałąm ich przez 4 dni.Akurat zaczęłam krwawić i załatwiłam sb nowy blistr i zaczęłam nowe branie od pierwszego dnai okresu.Czy to dobrze czy powinnam zrobić cś innego? Dziękuję,

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W przypadku tak długiej przerwy, tj. 4 dni tak naprawdę powinna Pani przerwać przyjmowanie tabletek a kolejne opakowanie rozpocząć wraz z pierwszym dniem miesiączki. W przypadku jeśli zapomniane tabletki pochodziły z 3 tygodnia, skuteczność antykoncepcyjna jest zachowana.