Osłabienie, utrata równowagi, skurcze, drżenie kończyn, zaburzenia smaku i problemy z pamięcią a stwardnienie rozsiane

Uczucie osłabienia: odczuwane podczas chodzenia - chcesz iść szybko nie możeszutrata równowagi, drżenie kończyn zawroty głowy Skurcze w różnych częściach ciała nie tylko nogach zaburzenia smakuUczucie mrowienia ręce i nogi tak mi drętwieją, że dojście do władzy trwa 15-20 minut i wymaga ode mnie nie lada wysiłku Uczucie gorąca nerwobólem mięśni Zab percepcji i zaburzenia emocjonalne Utrata pamięci krótkotrwałej Trudności z koncentracją miałam opryszkę wargową i narządów płciowych.Czy to SM?
KOBIETA ponad rok temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, diagnozę SM można stwierdzić tylko i wyłącznie w oparciu o badanie neurologiczne. W Pani sytuacji konsultacja neurologiczna jest wskazana, pozwoli wykluczyć inne przyczyny opisywanych zaburzeń. Proszę pamiętać, że do neurologa wymagane jest skierowanie przez lekarza rodzinnego.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty