Osłabienie, wypadanie włosów i spadek libido a wyniki badań

Odebrałam dziś wyniki morfologii. Mam dość niską hemoglobinę (10,8), niepokoi mnie też wysoki poziom żelaza (321) i niski TSH (0,010). Od dłuższego czasu obserwuję znaczny spadek libido (początkowo myślałam, że to wina tabletek antykoncepcyjnych, ale odstawiłam je już 4 miesiące temu), często jestem zmęczona, łatwo dostaję zadyszki, włosy wypdają mi garściami, a paznokcie rozdwajają się. Do lekarza idę dopiero za tydzień. Czy mogę jakoś poprawić mój stan (np. odpowiednią dietą)?

Na początek dieta z ograniczeniem źródeł żelaza. Przed wizytą u lekarza warto wykonać pełny profil tarczycowy czyli ponownie TSH, ft$ i fT3. Plus wizyta u ginekologa.