Osłabiona erekcja a masturbacja

Witam mam 20 lat . Od kilku dni zauważam osłabioną erekcję oraz bardzo słabe poranne wzwody . Czytałem trochę na ten temat i zaznacze ,iż nie jest to raczej spowodowane stresem , dieta,lekami albo jakimś czynnikiem który nagle się pojawił . Uprawiam sport, prowadze spokojny tryb zycia . Papierosów ani narkotyków nigdy nie używałe, alkohol raz na czas . Muszę przyznać ,iż w ostatnim czasie bardzo często sie masturbowałem (od pół roku) . Co może być przyczyna tego ? Dziękuje za pomoc !

Witam
Przyczyn niezależnie od tego co Pan wypisał może być wiele. Masturbacja też może być czynnikiem wpływającym na problem. Jednak by to stwierdzić prosze się umówić do seksuologa na wizytę. Do odpowiedniej diagnozy potrzebna jest obszerniejsza wiedza choćby dotycząca tego co takiego się od pół roku zmieniło, że zaczął się Pan dużo(więcej) masturbować.
Pozdrawiam B.K.

Kilkudniowe osłabienie reaktywności seksualnej nie powinno być powodem niepokoju, człowiek i jego seksualność podlega różnym rytmom biologicznym oraz wpływom sytuacyjnym.
Wielu czynników nie kontrolujemy, są podprogowe czy nieuświadamiane...
Nadmierna samoobserwacja nie jest dobra opcją.
Pozdrawiam. JW, Poznań.