Ostro odgraniczone zacienienie, bez zaburzeń wentylacji, o wymiarach 4,5x3,5 cm w wyniku badania RTG płuc
Witam Mój tata odebrał dziś wynik RTG płuc: do tyłu od prawej wnęki ostro odgraniczone zacienienie bez zaburzeń wentylacji o wymiarach 4,5x3,5 cm o typie TU. Bardzo proszę o interpretację, Z góry serdecznie dziękuję

MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! W podanym wyniku nieprawidłowość stanowi obecność patologicznej zmiany wielkości 4,5x3,5 cm. Zmiana ma charakter guza jak sugeruje specjalista radiolog. Wskazana jest dokładniejsza diagnostyka. Pani Tata nie powinien zatem zwlekać, tylko niezwłocznie skonsultować się ze specjalistą pulmonologiem lub torakochirurgiem. Pierwszym krokiem bez wątpienia będzie wykonanie tomografii komputerowej. W zależności od wyniku wdrożone zostanie natomiast dalsze postępowanie.