Masywne zacienienie miąższowe o nieostrych granicach
Dzien dobry Panie doktorze pisze w takiej sprawie lecz moj tata mial zrobione rtg i o to opis.Masywne zacienienie miazszowe o nieostrych granicach w 3-cim segmencie prawego plucaz zubsegmentalna niedodma-podejrzenie procesu ekspansywnego-TK KL piersiowej.Poza tym pluca rtg bez zmian miazszowych naciekowych.Aorta miazdzycowa,wydluzona.Serce w normie.Oplucnowo-przeponowe zrosty w prawym kacie.Jamy oplucnowe wolne tata wiek 61l

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Opis sugeruję zmianę poza klatką piersiową, którą dochodzi do płuca. Wskazana dalsza diagnostyka, tomografia komputerowa i pilna kontrola u torakochirurga/ pulmonologa.
Pozdrawiam