Kaszel i senność oraz wynik badania RTG płuc

Witam. Mój mąż ma 61 lat. Od połowy listopada 2013r, kaszle i często śpi podczas dnia. Widzę że jest trochę osłabiony. Był na RTG płuc. Opis jest następujący: "W szczycie płuca prawego silnie wysycony okrągły cień o średnicy 12 mm - zmiana ogniskowa". Nadmieniam, że nigdy nie palił papierosów. Nikt w jego rodzinie zarówno ze strony mamy i taty nie chorował na gruźlice ani na raka żadnych narządów. Proszę o jakieś informacje o ww przypadłości. Z poważaniem Jadwiga T.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wskazany jest kontakt z pulmonologiem i wykonanie badań dodatkowych, przede wszystkim tomografii komputerowej. Zmiana może mieć charakter nowotworowy, dlatego proszę nie zwlekać ze skonsultowaniem męża.