Prośba o interpretację opisu RTG płuc

Uprzejmie proszę o pomoc w interpretacji opisu RTG płuc. Mam 27 lat. Przez 8 lat paliłem papierosy. Rzuciłem 4 miesiące temu. W ostatnich miesiącach na nic nie chorowałem. Opis: "Zmiany włóknisto-bliznowate w górnym polu płuca lewego i szczycie płuca prawego. W dolno-przyśrodkowej części p. prawego cienie średnioguzkowe, częściowo naczyniowopochodne. Możliwe współistnienie wygojonego zespołu pierwotnego w tej okolicy. Wielołukowy zarys obu kopuł przepony. Serce nie powiększone. Wnęki naczyniowe.

Renata GrzechociĹska

Wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego w celu odniesienia badania obrazowego do badania klinicznego. Być może konieczne będzie rozszerzenie diagnostyki o wykonanie tomografii komputerowej klatki piersiowej.