Ostry suchy kaszel i wymioty żółcią: Czy jestem poważnie chora?

Od półtora miesiąca mam silny, ostry, suchy kaszel.  Od 3 tygodni pojawiły się również wymioty po każdym posiłku i ból brzucha w górnej części na środku. Dostałam tabletki osłonowe na żołądek zawierające pantoprazol. Co prawda po tych tabletkach już nie wymiotuję po każdym posiłku, ale zdarza mi się wymiotować żółcią. Czasami bardzo ciężko jest mi oddychać i czuję przy tym ból w klatce piersiowej.
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Dolegliwości trwają juz kilka tygodni bez wyraźnej poprawy - wskazane jest wyjaśnienie przyczyny objawów.
Mogą być one spowowdowane zarówno przez choroby przewodu pokarmowego, jak i choroby układu oddechowego.
Konieczna jest ponowana wizyta u lekarza rodzinnego i rozszerzenie diagnostyki - między innymi przez wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych (morfologia krwi obwodowej, kreatynina, enzymów wątrobowych, poziom cukru, badanie ogólne moczu). Prawdopodobnie konieczne będzie również wykonanie panendoskopii.
Proszę z wizytą nie zwlekać.

Pozdrawiam.