Otorbiona martwica i zwapnienia w wyniku TK trzustki

Trzustka prawidłowa, o niezmienionej strukturzemiąższu.Powyżej ogona owalna struktura o wym.32x10,ze zwapnieniami w ścianie,nie ulega wzmocnieniu.Kolejne zmiany podprzeponowo po stronie lewej o wym.21x13mm w sąsiedztwie krzywizny większej żołądka zmian o wym14x6mm oraz pomiędzy poprzecznicą a odźwiernikiem o wym.50x25mm.widoczne zbiorniki otorbionej martwicy.Co ozncza to badanie TK,co to jest otorbiona martwica i zwapnienia?czy w przedostatnim zdaniu od słowa "kolejne"sa to zmiany na trzustce ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie trzustki oraz żołądka. Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.