Prośba o wyjaśnienie wyniku TK jamy brzusznej
proszę o wyjasnienie wyniku KT jamy brzusznej: Stan po przebytej operacji sp. Whipple'a - w topograficznej lokalizacji usunietej głowy trzustki widoczne cienie staplerów. We wnęce wątroby odcinkowo poszerzony do maks.8mm PŻW. trzustka-trzon śr 26mm z wyodrębniajacym się ogniskiem hypodensyjnym 19x13mm, ogon niepowiększony z poszerzonym do 7 mm przewodem Wirsunga (..) W sąsiedztwie pnia trzewnego, okołoaortalnie i w przyleganiu do krzywizny mniejszej żołądka pojedyncze węzły chłonne do 7mm

KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Szanowna Pani,
Obraz TK jest tylko obrazem - ważniejsze jest badanie kliniczne i ewentualne Pani dolegliwości.
Jest Pani po zabiegu Whipple'a - bardzo duży zbieg wykonywany w zakresie jamy brzusznej. Wstępnie moja interpretacja: PZW, trzon i ogon trzustki oraz przewód Wirsunga - w granicach pozabiegowej normy. Natomiast: węzły chłonne - nie są duże, co może wynikać z odczynu na zabieg. Nie podała Pani, jaki czas upłynął od zabiegu. ważna jest też histologia - jeżeli chce Pani rozwiązać Swoje obawy zapraszam z kompletem pełnych wyników do "Specjalistyczne Gabinety Lekarskie" - rejestracja 12 4150905. Postaram się pomóc.