Wysoka lipaza i wynik RM trzustki

Od roku czasu mam wysoka Lipaze. Około 180 we krwi. Ostatnio miałam robiony RM I w rzucie ogona trzustki widoczny jest zbiornik plynowy 28mmx21x27 ściana jest dosc gładko zarysowana wzmacnia sie i osiąga 2,5 grubości. Wzmocnienie ścian narasta zwłaszcza w późnych fazach. Przysrodkowo i ku dolowi od opisanej torbieli jest guzek 7x 9 x14 mm-węzeł chłonny. Obraz wydaje sie na gruczolak sluzowy trzustki. Pozostałe węzły nie sa powiększone. Wszystko reszta w trzustce jest dobrze.Czy tylko operacja?

Witam serdecznie. Najprawdopodobniej w tym momencie tylko zabieg operacyjny jest metoda leczenia.