Owalna, hipoechogeniczna zmiana w USG tarczycy
Proszę o poradę.Wynik USG;Przy dolnym brzegu płata lewego tarczycy owalna jest hipochogeniczna lita zmiana 13x6mm,oraz w biegunie górnym pł.lewego owalna, hipoechogeniczna zmiana 6mm.tarczyca niepowiększona .

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Witam Panią,
Według wytycznych Towarzystw Endokrynologicznych powinna Pani udać się na biopsje zmian. Proszę tego nie odkładać w czasie. W większości przypadków są to zmiany niezłośliwe, ale dla "świętego spokoju" wymagają sprawdzenia.
Pozdrawiam serdecznie.
Dr n. med. Marek Derkacz