Oznaczenie witaminy B12 we krwi

Witam w ostatnim czasie wykonałam oznaczenie wit B12 we krwi oto wynik: 1531 pg/ml (norma 189-883)czy powyższy wynik powinien mnie zaniepokoić i co właściwie oznacza tak duże stężenie tej wit we krwi? Dodam że jestem diagnozowana przez endokrynologa i na dzień dzisiejszy jedyne badania które wykazały nieprawidłowości to Trab(był 3x wyższy niż górna norma) i lekko podniesiony androstendion oraz zbyt wysokie Ob, które od kilku lat nie spada poniżej 25. Będę wdzięczna za wskazówki. Pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

Wynik dobry, może w diecie przyjmuje Pani duże ilości tej witaminy, jakieś suplementy? Jakie ma Pani objawy?