Niedobór witaminy B12 a osłabienie

Od kilku miesięcy jestem bardzo osłabiona, brak sił jest bardzo dokuczliwy. Wypadają mi włosy, łamią się paznokcie. Mam niedoczynność tarczycy, leki pomogły unormować parametry. W związku z podejrzeniem niedoboru wit B12 zostałam skierowana na pobranie krwi (nie jem mięsa zbyt często). Moje wyniki: B12 to 261 (przy normie 189-883), kwas foliowy to 9,4 (normy 3,10- 20,50). Czy powinnam przyjmować te składniki?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

wyniki ma Pani w normie - ale dla pewności proszę suplementować witaminy z grupy B przez miesiąc i zobaczy Pani czy jest poprawa samopoczucia. Warto również się przyjrzeć czy dieta jest zbilansowana czy niczego Pani nie brakuje np. pełnowartosciowego białka którego powinno być więcej u osób z niedoczynnością.

Pozdrawiam