Palenie papierosów a kolor łożyska

Witam. Zastanawiałam się ostatnio, czy łożysko kobiety palącej papierosy w ciazy, ma inny kolor. (Pytam z ciekawości). Czytałam na forum, że podobno jest czarne i lekarz bez problemu przy porodzie może stwierdzić fakt palenia w ciąży. Wydaje mi się, że jeżeli już jest czarne, to na pewno nie tylko z przyczyn nikotynowych. No nie wiem... Proszę o odpowiedź. Dziękuję :)

Lek. Katarzyna Szymczak

Faktycznie może mieć inny wygląd, może nie jest czarne ale może mieć ciemne plamy, inny kolor śluzówki, po prostu nie wygląda zdrowo.
Pozdrawiam