Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Paraliż senny u 19-latka

Mam paraliż senny nie wiem co robić mam objawy jak nie moge niczym ruszyc tylko gałkami ocznymi nie moge nieć powiedzieć słysze bardzo głośny pisk strach co robić udać sie z tym do lekarza czy nie
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Proszę się skonsultować z lekarzem, jeśli wykluczy somatyczne podłoże zaburzeń snu, skieruje do psychiatry i psychologa, którzy postawią diagnozę i zaproponują dalsze leczenie.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Paraliż senny należy do tzw. parasomni, zaburzeń snu i rzeczywiście bywa bardzo nieprzyjemny. Być może jednak pocieszą Pana dwa fakty z nim związane: po pierwsze z reguły wraz z wiekiem mija, po drugie zaś - rzadko łączy się on z jakąkolwiek chorobą psychiczną. Być może jednak warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty, który pozwoli Panu oswoić lęk przed paraliżem sennym, jak i zasugeruje, w jaki sposób wprowadzić konstruktywne nawyki związane z higieną snu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy