Paraliż senny u 19-latka

Mam paraliż senny nie wiem co robić mam objawy jak nie moge niczym ruszyc tylko gałkami ocznymi nie moge nieć powiedzieć słysze bardzo głośny pisk strach co robić udać sie z tym do lekarza czy nie

Paraliż senny należy do tzw. parasomni, zaburzeń snu i rzeczywiście bywa bardzo nieprzyjemny. Być może jednak pocieszą Pana dwa fakty z nim związane: po pierwsze z reguły wraz z wiekiem mija, po drugie zaś - rzadko łączy się on z jakąkolwiek chorobą psychiczną. Być może jednak warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty, który pozwoli Panu oswoić lęk przed paraliżem sennym, jak i zasugeruje, w jaki sposób wprowadzić konstruktywne nawyki związane z higieną snu.