Parcie na stolec a tryb życia

Witam, mam 49 lat. Mój kłopot to częste wizyty w toalecie. Pracę rozpoczynam o 6 rano, lecz przed wyjściem do niej często odwiedzam toaletę. Podczas jazdy samochodem (do pracy) towarzyszy mi niesamowity lęk i dziwne parcie na stolec, pomimo że byłam w toalecie. Po przyjściu do domu wszystkie dolegliwości znikają. Mam to od dłuższego czasu i zaobserwowałam nasilenie się tego problemu. Czym to jest spowodowane - złą dietą, trybem życia, sytuacją rodziną? Proszę o pomoc.

Aleksander Ropielewski

Niestety bez przeprowadzenia diagnostyki nie jestem w stanie udzielić Pani pomocnej odpowiedzi. Proszę wykluczyć przyczyny organiczne (kontakt z internistą/gastrologiem) i ew. w dalszej kolejności przyczyny somatyczne (kontakt z psychologiem/psychiatrą).