Pas odchudzający dla nastolatki

Witam, mam 13 lat, jestem dziewczyną, jestem bardzo wysoka jak na swój wiek, bo mam 170 cm wzrostu, ważę 71 kg. Często słyszę na swój temat nieprzyjemne uwagi, ale to akurat nie ma dla mnie znaczenia. Po prostu źle się czuję ze swoją wagą. Chciałabym ważyć maksymalnie 64 kg. Wstydzę się chodzić na basen, chodzić w spódniczkach, krótkich spodenkach, obcisłych bluzkach. Uprawiam sporty: gram w siatkówkę (to moja pasja), w koszykówkę, w piłkę ręczną.

Przed wakacjami ważyłam 65 kg. Po wakacjach już 75 kg. Kiedy zaczął się rok szkolny i zaczęłam uprawiać sporty, schudłam 4 kg. Niestety moja waga nie chce już dalej spadać. Co zrobić, żeby ważyć te moje wymarzone 64 kg? Niestety bardzo lubię słodycze i ciężko mi jest od nich się powstrzymywać. Jednak chciałabym wziąć się w końcu za siebie. Miałam plan, żeby codziennie wieczorem chodzić na plażę pobiegać (bo mieszkam nad morzem), ale pogoda się ze mną pokłóciła;) Poważnie zastanawiałam się nad zakupem pasa odchudzającego.

Ale pytanie... Czy osoba w moim wieku może używać takiego pasa? Oczywiście podkreślam, że to nie jest tak, że pas ma mnie sam odchudzić. Ja myślałam o tym, żeby połączyć treningi z dietą oraz działaniem pasa odchudzającego. Tylko jaką dietę stosować? I co zrobić, żeby nabrać lepszej kondycji? Najważniejsze jest dla mnie teraz pytanie: czy mogę używać takiego pasa odchudzającego? Zbliżają się wakacje, a ja nie chcę już zakrywać mojego sadełka rękami na plaży. Bardzo proszę o pomoc. Będę bardzo wdzięczna za rady i wskazówki. Sylwia

Witam,

W Twoim wieku nie powinnaś się nadmiernie odchudzać, ale zwrócić raczej uwagę na swoje nawyki żywieniowe i styl życia.

Prawidłowa dieta powinna dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz odpowiedniej ilości energii. Niekiedy wystarczy wyeliminować kilka produktów spożywczych oraz przestać popełniać błędy żywieniowe.

Najczęstszym z błędów jest nieregularne spożywanie posiłków. Każdego dnia powinniśmy jeść 4-5 posiłków, co 2-3 godziny. Wydaje się to dużo, jednak badania wykazały, że jedząc 2-3 posiłki dziennie, spożywasz znacznie więcej kalorii, a w jednym posiłku możesz nawet dostarczyć 70% dziennej racji pokarmowej. W tym momencie organizm nie jest w stanie poradzić sobie z tak dużą ilością pożywienia i nie przyswaja składników odżywczych tylko zamienia je w tłuszcz. Warto więc sięgać po pożywienie częściej, ale w mniejszych ilościach.

Posiłki powinny być lekkie i małe objętościowo. Śniadanie powinno być głównym i najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Nie powinniśmy najadać się, ale wstawać od stołu z lekkim niedosytem, a posiłki spożywać powoli. Dzięki temu sygnał o sytości szybciej dotrze do mózgu, a Ty zjesz mniej.
Przeczytaj artykuły http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia

Jeśli chodzi o pas, podstawowe pytanie brzmi, czy taki pas odchudzający jest naprawdę skuteczny, co do tego są wątpliwości.

Równie ważna jest aktywność fizyczna. Powinnaś ćwiczyć, co najmniej 30-40 minut dziennie. Przykładowe ćwiczenia, które możesz wykonywać w domu znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam.