Pasemka zagęszczeń i drobne zacienienie w wyniku RTG płuc
Witam, bardzo proszę o interpretację badania RTG; Powyżej górnego bieguna wnęki lewej widoczne są pasemka zagęszczeń i drobne zacienienie- guzek? zwapnienie? Poza tym miąższ płucny jest bez zagęszczeń. Wnęki płucne podciągnięte ku górze.

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Czy przewlekłe podawanie sterydów w leczeniu astmy jest bezpieczne?
Witam serdecznie. Są to zmiany najprawdopodobniej pozapalne - mowa to pasmowatych zagęszczeniach. Uwidoczniony guzek wymaga poszerzenia diagnostyki.