Jak interpretować wynik RTG płuc u 61-latki?

Witam Serdecznie. Ostatnio byłam na prześwietleniu płuc RTG, radiolog wypisał mi oto taki opis badania..proszę o konsultacje: "Zagęsczenia miąższowe w d olnym biegunie prawej wnęki i u podstawy płuca prawego. Widoczne poszerzenie cienia prawej wnęki-odczynowe? Zmiany nie były widoczne w poprzednim badaniu z 26.03.18 wymagają pogłębionej diagnostyki Pozostały miąższ płucny bez zagęszczeń, sylwetka serca w normie, Przepona wolna" Nadmienię że w marcu byłam przeziębiona. Czekam na odpowiedź Iwona 62

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Zagęszczenia mogą wynikać np. ze zmian zapalnych. Wnęki naczyniowe mogą być spowodowane np. chorobami serca. Ale jest to jedna z wielu możliwości, i tak jak napisał lekarz radiolog, wymaga to dalszej diagnostyki. Dlatego powinna Pani skonsultować się ze swoim internistą.