Jak interpretować wynik RTG płuc u 61-latki?
Witam Serdecznie. Ostatnio byłam na prześwietleniu płuc RTG, radiolog wypisał mi oto taki opis badania..proszę o konsultacje: "Zagęsczenia miąższowe w d olnym biegunie prawej wnęki i u podstawy płuca prawego. Widoczne poszerzenie cienia prawej wnęki-odczynowe? Zmiany nie były widoczne w poprzednim badaniu z 26.03.18 wymagają pogłębionej diagnostyki Pozostały miąższ płucny bez zagęszczeń, sylwetka serca w normie, Przepona wolna" Nadmienię że w marcu byłam przeziębiona. Czekam na odpowiedź Iwona 62

KOBIETA, 61 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
78 poziom zaufania
Zagęszczenia mogą wynikać np. ze zmian zapalnych. Wnęki naczyniowe mogą być spowodowane np. chorobami serca. Ale jest to jedna z wielu możliwości, i tak jak napisał lekarz radiolog, wymaga to dalszej diagnostyki. Dlatego powinna Pani skonsultować się ze swoim internistą.