Widoczne dyskretne pasmowate zacienienia, wydatne naczynia górnopłatowe

Witam.Proszę o interpretacje zdjęcia RTG.W polach górnych i środkowych obu płuc pojedyncze drobnoplamiste cienie wielkośći do 6mm.W przyleganiu do wnęki prawej widoczne zacienienie średnicy 22mm-wydatna tętnica płucna prawa.Poszerzony górny biegun wnęki prawej.W dolnych partiach płuc widoczne dyskretne pasmowate zacienienia.Wydatne naczynia górnopłatowe.Wnęki szerokie.Kopuły przepony wielołukowe.Aorta sklerotycznie wysycona

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badania.