Pasmowate zacienienia w polach płucnych dolnych

Witam.W grudniu miałam robiony rtg kp Pasmowate zacienienia w polach płucnych dolnych-najpewniej niedodmy.Po czterech tygodniach zrobiłam kontrolny rtg kp wyszło Okrągłe zacienienie w okolicy wnęki lewej o śr.ok.10 cm.Nietypowo ułożone naczynie?przypadkowa sumacja cieni?ponadto nadprzeponowo po stronie prawej widoczne jest owalne zacienienie powyżej przedniego odcinka żebra 6 prawego-przypadkowa sumacja cieni?cień brodawki?Nieliczne zmiany pasmowate nadprzeponowo obustronnie.Pomocy aż się boję!

Aleksander Ropielewski

Opis jest niejednoznaczny, i bez oceny zdjęcia i informacji o stanie klinicznym, ew. dolelgiwościach trudno jest mi się do niego jednoznacnzie ustosunkować. W przypadku wątpliwośći konieczne będzie wykonanie TK klatki piersiowej.