Pęcherze wodne na dłoniach

Na dłoniach pojawiły się mi pęcherze z wodą jedne mniejsze a drugie większe podejrzewam alergie na płyn do naczyń lub chemię gospodarczą od czasu używania ich jest coraz więcej. Zażywam leki przeciw alergiczne i maści ale nie pomagają czy jest jakiś inny sposób wyleczenia? W niektórych miejscach na dłoni robi mi się rana na której powstaje strup. Bąble strasznie bolą w pewnych miejscach przez co mam problem przy robieniu różnych czynności. Proszę o pomoc.

Witam. Opisane objawy rzeczywiście najprawdopodobniej mają tło alergiczne. Jeśli nie pomagają dotychczas stosowane preparaty sugeruję wizytę u dermatologa.