Co oznaczają te bąble na skórze?

Witam. Mam taką dolegliwość od dość długiego czasu. Na palcach dłoni wychodzą mi mamę bąbelki z wodą to swędzi i skóra w tym miejscu robi się czerwona potem bardzo sucha. Smaruje kremem przeciwalergicznym ale to słabo pomaga. Czym może być spowodowana taka wysypka na skórze ? Nie chce się goić i wogóle nie ustaje .
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Czy świąd da się zredukować?

Atopowe zapalenie skóry byłoby mniej uciążliwe dla pacjenta, gdyby udało się zredukować świąd. Czy można to zrobić? Na to pytanie odpowiada prof. Jacek Szepietowski.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych .Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.



www.lenartowiczclinic.pl

0
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

wiele chorób w swym przebiegu objawia się zmianami pęcherzykowatymi na skórze bądź błonie śluzowej, dlatego niezbędne są konsultacje dermatologiczne oraz być może biopsja skóry. Stosunkowo wiele takich zmian ma związek z infekcjami wirusowymi lub bakteryjnymi, choć nie sposób wykluczyć także reakcji alergicznej.

Jedną z chorób manifestujących się pęcherzami w obrębie dłoni i/lub stóp jest potnica – na bocznej powierzchni palców pojawiają się wówczas drobne pęcherze lub grudki. Zmiany pojawiające się w tych miejscach mają silny związek ze zwiększoną potliwością dłoni oraz stóp. Więcej szczegółów pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/potnica.

W przypadku chorób wirusowych, najczęściej wypryski pojawiają się w wielu miejscach jednocześnie lub skupione są w jednym, lecz bardzo charakterystycznym – opryszczka ust czy wirusowe infekcje intymne (kłykciny kończyste). Istnieje jednak również opryszczkowe zapalenie skóry. Odsyłam do naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/skad-sie-bierze-opryszczka.

Niewykluczone, że bąble z wysiękiem świadczą o reakcji na jakiś detergent lub składnik pokarmowy, dlatego jeżeli wizyta u dermatologa nie przyniesie odpowiedzi na pytanie o podłoże wyprysków, warto zwrócić uwagę na swoją dietę oraz wyeliminować bezpośredni kontakt dłoni z chemią, kosmetykami itd. lub przynajmniej spróbować zminimalizować go.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/pecherzyca.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty