Co oznaczają te bąble na skórze?

Witam. Mam taką dolegliwość od dość długiego czasu. Na palcach dłoni wychodzą mi mamę bąbelki z wodą to swędzi i skóra w tym miejscu robi się czerwona potem bardzo sucha. Smaruje kremem przeciwalergicznym ale to słabo pomaga. Czym może być spowodowana taka wysypka na skórze ? Nie chce się goić i wogóle nie ustaje .

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych .Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wiele chorób w swym przebiegu objawia się zmianami pęcherzykowatymi na skórze bądź błonie śluzowej, dlatego niezbędne są konsultacje dermatologiczne oraz być może biopsja skóry. Stosunkowo wiele takich zmian ma związek z infekcjami wirusowymi lub bakteryjnymi, choć nie sposób wykluczyć także reakcji alergicznej.

Jedną z chorób manifestujących się pęcherzami w obrębie dłoni i/lub stóp jest potnica – na bocznej powierzchni palców pojawiają się wówczas drobne pęcherze lub grudki. Zmiany pojawiające się w tych miejscach mają silny związek ze zwiększoną potliwością dłoni oraz stóp. Więcej szczegółów pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/potnica.

W przypadku chorób wirusowych, najczęściej wypryski pojawiają się w wielu miejscach jednocześnie lub skupione są w jednym, lecz bardzo charakterystycznym – opryszczka ust czy wirusowe infekcje intymne (kłykciny kończyste). Istnieje jednak również opryszczkowe zapalenie skóry. Odsyłam do naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/skad-sie-bierze-opryszczka.

Niewykluczone, że bąble z wysiękiem świadczą o reakcji na jakiś detergent lub składnik pokarmowy, dlatego jeżeli wizyta u dermatologa nie przyniesie odpowiedzi na pytanie o podłoże wyprysków, warto zwrócić uwagę na swoją dietę oraz wyeliminować bezpośredni kontakt dłoni z chemią, kosmetykami itd. lub przynajmniej spróbować zminimalizować go.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/pecherzyca.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.