Pękanie skóry na piersiach i rozstępy

Od dłuższego czasu zaczela pękać mi skóra na piersiach przez co zaczynaja robic sie małe rozstępy, narazie koloru perłowego, dodam, ze w większości pokrywają juz moje piersi.. Co robic? Mam dopiero 20 lat, raczej trzymam sie wagi stałej. Dobry krem albo jakas skuteczna rada. Niestety nie moge ćwiczyć, bo przy ćwiczeniach męczę sie i szybko slabne. Z gory dziekuje za pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Koniecznie należy udać się do lekarza dermatologa, po badaniu będzie można określić postępowanie.

Ciężko powiedzieć jednoznacznie, nie oglądając pacjenta. Czy występuje nadwaga? Czy Pani tyje? Czy piersi się powiększają?
Szybkie słabnięcie przy ćwiczeniach - czy to totalny brak kondycji, czy może warto skonsultować to z lekarzem?

Krótko rzecz ujmując - w celu poprawienia jakości skóry: - trzeba dbać, żeby w diecie było odpowiedni dużo białka (1g / kg masy ciała) oraz kwasów omega-3 (ryby, oliwki, awokado, suplementy). W profilaktyce warto stosować masaże szorstką gabką, peelingi domowe. U kosmetyczki - mikrodermabrazję. W celu poprawy stanu skóry i jej wyglądu - serię zabiegów laserem frakcyjnym