Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Sposoby na rozstępy na piersiach i biodrach

Witam. Jakie są najlepsze sposoby na pozbycie się rozstępów na piersiach i biodrach u 15-latki? Czy ma to wpływ na nadwagę? Córka waży 65 kg i 1,62 wzrost.
ponad rok temu

Objawy trądziku pospolitego

Trądzik pospolity to zmora wielu nastolatków. Objawia się nieestetycznymi krostkami, które w dużej ilości pojawiają się na twarzy. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jak jeszcze objawia się trądzik.

Rozstępy są częste u osób często zmieniających wagę,żle się odżywiających z zaburzeniami hormonalnymi.Początkowo są czerwone potem bieleją.i stają się mniej widoczne.Aby się ich pozbyc można stosowac masaże,odpowiednie kremy,zabiegi laserowe,mezoterapię.Dostosowanie zabiegu zależy od czasu ich trwania i zaawansowania.Najczęściej nie udaje się ich pozbyc do końca.

0

Witam,
masa ciała ma wpływ na rozstępy, drugim czynnikiem jest genetyka skóry - wrodzony brak elastyczności.
Proponuje poczytać o:
1. laser CO2 frkacyjny
2. Laser Fotona Erb;Yag
3. Conjonctyl
4. Rollery/mezoterapia
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy