Pęknięcie górnej wargi i bąbel z ropą po uderzeniu

Witam.Trzy dni temu zostałem uderzony w górną wargę.Górna warga mi pękła a od wewnątrz zrobił się dość duży bąbel z (chyba) ropą.Możliwe że została ona przecięta przez górne zęby.Co mam z tym zrobić.

Dzień dobry,

Niewykluczone, że to nie ropień, ale krwiak powstały w wyniku urazu. Jeśli zmiana nie zmniejsza się, proszę udać się do laryngologa, który oceni zmianę, a w razie potrzeby zaleci Panu dalsze postępowanie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz