Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Perfumy a ciąża

Witam serdecznie! Jestem w 10 tygodniu ciąży i chciałabym się dowiedzieć czy można używać perfum na początku ciąży? Czy one nie zaszkodzą dziecku? Chciałbym również zapytać, bo byłam u znajomej i ona poczęstowała mnie ciastem, które było z alkoholem ale trochę zjadłam jak wyczułam czy to jest groźne? Staram się wyeliminować wszystko co jest niebezpieczne w ciąży, bo to moja pierwsza ciąża. Mam jeszcze jedno pytanko, mój lekarz prowadzący wyznaczył mi badanie przyziemność karkową na 14 tydzień i 1 dzień a ja wyczytałam że najlepiej jest zrobić to badanie pod koniec 13 tyg? Czy wynik w 14 tyg i 1 dzień będzie wiarygodny? Dziękuje bardzo i pozdrawiam.
 

 

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży

Ciąża to czas, kiedy u kobiety w krótkim czasie przybywa sporo kilogramów. Jest to oczywiście naturalny proces. Kiedy jednak tycie w ciąży staje się niebezpieczne?

Witam serdecznie,
Używanie perfum w ciąży nie jest przeciwwskazane. Ważne aby zapachy, których Pani używa nie były nieprzyjemne, drażniące lub powodowały nudności.
Alkoholu należy bezwzględnie unikać. Dotyczy to również słodyczy a alkoholem.
Badanie usg należy wykonać pomiędzy 11 tygodniem a 13 tygodniem +6 dni. Wówczas wynik jest najbardziej wiarygodny. Dlatego jeżeli ma Pani możliwość badanie należy wykonać trochę wcześniej.
Pozdrawiam
 

Specjalista chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy