Petting: możliwa ciąża, czy brak powodów do niepokoju?

Martwię się strasznie z powodu uprawianego z moją dziewczyną pettingu. Była 4 dni po okresie, z początku delikatnie "macała" mojego penisa, na jej ręce przypuszczam, że dostał się preejekulant - DZIEWCZYNA NIE DOTYKAŁA SIĘ w miejscach intymnych później. Ja natomiast przed zajściem w dół umyłem dokładnie ręce mydłem, dotykałem jej pochwy przez spodnie rękoma po czym językiem. Przypomnę, że nie było kontaktu między moimi rękoma a pochwą, czułem na swoim penisie preejekulant, ale nie dotykałem go. Nie doszło do wytrysku. Dziewczyna mówi, że mam z problemem zgłosić się do psychiatry albo iść do jakieś poradni. Wydaje się, że szanse są prawie niemożliwe a jednak, to nie daje mi spokoju. Codziennie mnie męczy i chwile z dziewczyną nie sprawiają już mi przyjemności, a ja martwię się coraz to bardziej mniejszymi błahostkami. Czytałem, że przy przeniesienie preejakulatu nawet do waginy stwarza bardzo małe szanse zajścia w ciążę. Plemniki jednak znajdują się w nim i to mnie martwi - tak poza tematem. Więc, nie było kontaktu między penisem a pochwą, między preejakulantem, a pochwą również, umyte ręce trzymałem z dala od pochwy, dzialałem tylko językiem. Czy są jakieś szanse, że przez takie coś mogę się o coś martwić? Dziewczyna dostaje okres ok. 25 dnia miesiąca, jest 4 dni po okresie i martwię się, że mogła jeszcze mieć dni płodne. Jeżeli to możliwe, proszę mnie uspokoić, bo odchodzę od zmysłów. Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Nie masz się czym przejmować. Nie ma możliwości, żeby Twoja dziewczyna zaszła w ciążę. Rzeczywiście w preejakulacie występują plemniki, ale są one w bardzo małym stężeniu i rzadko może w tym przypadku dojść do zapłodnienia. Poza tym z tego co piszesz nie doszło do żadnego kontaktu, w którym plemniki mogły się przenieść. Jeśli bardzo się niepokoicie możecie kupić w aptece test ciążowy i wykonać go dwa tygodnie po tym wydarzeniu. Skuteczność wykrywania i wykluczania ciąży w ten sposób jest bardzo duża. Nie masz się jednak czym martwić.
Jeśli jesteś osobą skłonną do zamartwiania się i jest więcej sytuacji, które tak bardzo nie dają Ci spokoju możesz rozważyć pójście do psychiatry. Szczególnie jeśli masz obsesyjne myśli takie jak czy zamknąłeś drzwi, czy jesteś zdrowy, wykonujesz natrętnie jakieś czynności na przykład sprawdzasz kilkukrotnie czy dobrze zamknąłeś mieszkanie, czy zakręciłeś gaz, wielokrotnie myjesz ręce, masz lęki, fobie, problemy ze snem i problemy w kontaktach z innymi ludźmi.
Pozdrawiam.