Czy płyn z penisa przed stosunkiem może doprowadzić do ciąży podczas stosunku?

Witam! Mamy problem z dziewczyną. Ostatnio dzień po jej okresie współżyliśmy. Zabezpieczyliśmy się (prezerwatywa), ale przed samym stosunkiem moja dziewczyna dotykała mnie po penisie ręką i ta przezroczysta wydzielina znalazła się na jej rękach, a ona później dotykała się po miejscu intymnym. Później w nią wszedłem i przed samym wytryskiem wyszedłem. Mamy pytanie. Czy jest możliwe, że moja dziewczyna teraz może zajść w ciąże przez to, że dotykała się tam, mając na ręce tą wydzielinę z mojego penisa? Ogólnie się tego boimy. Pomocy ;/
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie, płyn preejakulacyjny może zawierać plemniki. Co za tym idzie, istnieje ryzyko zapłodnienia, jeżeli miał on kontakt z drogami rodnymi kobiety. Jednak prawdopodobieństwo zajścia w ciąże podczas sytuacji opisanej przez Pana jest znikome i moim zdaniem nie powinni się Państwo przejmować.