Picie alkoholu 26 godzin po przyjęciu leku Gripex HotActiv

Witam mam pytanie.Czy po upływie 26 godzin po zażyciu ostatniej saszetki gripexu hot activ forte jak wypilam pół szklanki piwa moze mi się coś stać. bardzo się boje.i jak dlugo utrzymuje się ten paracetamol w organizmie.i kiedy po stosowaniu gripexu można spokojnie wypic sobie piwo.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana sytuacja nie stanowi zagrożenia dla Pani zdrowia - nie ma powodów do niepokoju. Okres półtrwania paracetamolu wynosi 2–4 h. Po około 12 godzinach można zatem spokojnie wypić alkohol.