Jaka dawka leku Gripex jest prawidłowa dla osoby dorosłej?

Witam. Mam objawy grypopodobne, wypilam wczoraj saszetkę Gripexu z dawka paracetamolu 1g. Później miałam zgagę i pobolewanie żołądka, które są do tej pory (czyli na drugi dzień). Przez przypadek natknęłam sie w nternecie na informacje, że dorośli z wagą poniżej 50kg mają dawkowanie 15mg/kg mc. Tego nie było napisanego w ulotce (tylko, że dorośli i dzieci powyżej 12 lat jedna saszetka co 4-6h) dlatego pewnie po nią sięgnęłam, a teraz wychodzi, że na moja wagę dawka jednorazowa to 690mg czy w związku z tym mogło u mnie dojść do jakiegoś uszkodzenia wątroby? Farmaceutka powiedziała, że nie mam się czym martwic, bo przyjęłam tylko jedna saszetkę na dobę i to w dozwolonej maksymalnej dawce jednorazowej. Dodam tylko, że kiedyś zażywałam choligrip max też z taka dawka paracetamolu i wtedy nie miałam żadnych dolegliwości żołądkowych więc nie wiem czy to wina tej dawki paracetamolu czy jakiegoś innego składnika.

Nie musi się pani martwić. Dawka maksymalna dobowa to 4 gramy, nie częściej niż co 4 godziny 1 gram. Przyjmowany krótkotrwale czyli kilka dni nie stanowi zagrożenia. Ważne żeby nie przedłużać terapii i nie stosować dużych dawek przez długi okres czasu. Lek jest jednak bezpiecznie stosowany w chorobach nowotworowych, albo w innych przewlekłych chorobach, w których trudno opanować ból. Często jest wtedy stosowany w połączeniu z innymi lekami np opioidowymi i wtedy stosuje się mniejsze dawki.