Picie octu jabłkowego a skuteczność antykoncepcji hormonalnej

Czy picie octu jabłkowego obniża antykoncepcje? bardzo proszę o szybką odpowiedź. biorę tabletki vibin mini

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie należy przyjmować antykoncepcji jednoczasowo z innymi lekami i pokarmami, wtedy nie ma ryzyka wpływu tych substancji na działanie tabletek. Sugeruję odstęp 1-2 h od połknięcia tabletki antykoncepcyjnej.