Picie piwa a cukrzyca i nadwaga

moj maz uwielbia piwo brzuch z niego ma jak dynia pozatym choruje m.in.na cukrzyce czy jest jakas mozliwosc zeby bez jego wiedzy dodac mu cos do jedzenia lub picia zeby nabral piwowstretu wiem ze takie zeczy moze do konca nie sa legalne ale i on by na tym skorzystal i by schudl bo ma oczywiscie duza nadwage pozdrawiam

Nie ma takiego magicznego produktu. Mąż sam misi zrozumieć jakie są konsekwencje picia alkoholu przy cukrzycy (spadek poziomu cukru - hipoglikemia, która może być nawet do 24 godz,. po spożyciu alkoholu) i na nic insulina jak bez normalizacji masy ciała i zastosowania diety czekają go szybkie powikłania cukrzycy: nefropatia, retinopatia, stopa cukrzycowa. Proszę brutalnie zapytać jaki komfort życia chce mieć: czy w miarę możliwości życie z wyrównaną cukrzyca czy w wyniku powikłań cukrzycy ślepotę lub amputacje nogi. Nie jest powiedziane, e w 100% musi odstawić piwko, może sobie na nie pozwolić np. 1 raz w tygodniu,ale musi zadbać o siebie.