Picie ziół podczas ciąży a możliwe następstwa

Witam serdecznie. Mam pytanie dotyczące picia kawy i różnych ziół na początku ciąży. Wizytę u ginekologa mam za tydzień,a do tej pory chciałabym wiedzieć czy picie kawy, mięty i melisy jest bezpieczne? Czytałam,że wiele ziół nie jest polecanych, tak samo jak kawa, czy nawet czarna herbata. Czy mogę również stosować maście i żele takie jak Effeclar Duo i Avene na niedoskonałości skóry?

Kawe mozna pic w ciazy, 2-3 filizanki na dobe, czarna hebate lepiej zamienic na zielona, mieta niekoniecznie a melise mozna, kremy na niedoskonalosci skory mozna jesli nie zawieraja retinoidow.