Piecze i swędzi mnie pochwa a mojego partnera penis - jak leczyć?

Pewnego dnia po stosunku z moim partnerem, zauważyłam świąd sromu. Nie przejęłam się tym za bardzo, bo czasem już się to zdarzało i mijało po 2-3 dniach. Ale tym razem było inaczej. Przy kolejnym stosunku zaczęło mnie piec okropnie. Co więcej mój partner, zaczął się po tym ostatnim razie uskarżać na ból i pieczenie napletka przy odciąganiu go. Teraz pytanie co to może być, przeczytałam że moje tabletki antykoncepcyjne mogą wywołać opryszczkę i nawet grzybice. Czy może to tylko jakieś podrażnienie bo dość dużych wrażeniach erotycznych? Proszę o szybką i dachową pomoc!
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Ponieważ objawy wystąpiły zarówno u Pani jaki i u Partnera, bardzo prawdopodobną przyczyną dolegliwości jest infekcja.
Jaki rodzaj patogenu wywołał zmiany - trudno bez badania i obejrzenia zmian to ustalić. Konieczna jest wizyta u lekarza, wówczas będzie możliwe postawienie rozpoznania i włączenie leczenia. Wskazana jest wizyta u ginekologa lub dermatologa.

Jeżeli chodzi o zażywanie tabletek antykoncepcyjnych to mogą one sprzyjać infekcjom dróg rodnych, jednak same nie są ich bezpośrednią przyczyną.

Jeżeli potwierdzi się infekcyjny charakter zmian, najlepiej gdy leczenie jest stosowane równocześnie u obojga Partnerów.

Pozdrawiam