Pieczenie przy oddawaniu stolca

Od ok miesiąca przy oddawaniu stolca zaczęłam odczuwać pieczenie i kłucie, jakby z mojego odbytu wydobywało się coś ostrego. Pojawiało się to co jakiś czas. Proszę o poradę. Mogę to wyleczyć bez konsutowania się z lekarzem?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Prawdopodobną przyczyną jest obecność hemoroidu. W aptece dostępne są maści doodbytnicze dostępne bez recepty, które powinny zniwelować dolegliwości. Sugeruję jednak skonsultować się z lekarzem rodzinnym w celu potwierdzenia diagnozy w badaniu klinicznym.