Świąd i pieczenie podczas oddawania stolca

Witam, od jakiegoś czasu odczuwam dyskomfort odbytu, swędzi i piecze przy oddawaniu stolca, niekiedy skóra jest sina a pod skórą widać ewidentnie krew.. 2 miesiące temu byłam u proktologa i powiedziała, że nic nie widzi mimo,że przy wkładaniu wziernika czułam taki sam ból jak przy oddawaniu stolca.. Przepisała mi posterisan H i pomogło na jakiś czas. Ćwiczę na siłowni (dźwigam ciężary) czy może to być spowodowane nadmiernym dzwiganiem i co to takiego może być?

Lek. Tomasz Budlewski

Opis wskazuje na hemoroidy które mogą wynikać z dźwigania. Proponuje ponownie udać się do proktologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.