Pieczenie serca a nerwica

witam od 2 dni czuje dziwne pieczenie tak jak serca ( wiem ze za mostkiem powyzej piersi) tzn czasami mnie piecze ogolnie tak dyskomfort czuje. co prawda jestem nerwowa a moimi pierwszymi objawami byly zawroty glowy 2 mies. temu dostalam wtedy skierowanie do okulisty laryng. i neur. i robilam 2 razy ekg (bo czulam jakby cos sciskalo mi serce) robilam tez badanie krwi i moczu i zdaniem mojego lekarza jest wszystko ok a te wszystkie objawy to nerwica bo od wrzesnia zaczelam technikum idac tam sama

Jełi wszystko jest ok według lekarza to nalezy się zgłosić do psychologa lub psychiatry - jak najszybciej - pommoże Pani sobe w tym bólu i będzie życ lepiej. Można to zminić....
Pozdrawiam

Dzień dobry!

Jeśli wszystkie przeprowadzone dotąd badania i coraz bardziej pogłębiana przez lekarzy diagnostyka nie wykazały żadnych nieprawidłowości, Pani bóle mogą mieć charakter psychosomatyczny, nerwicowy - wiązać się ze stresem, lękiem, dotychczasowymi trudnymi doświadczeniami itp. Polecam spotkanie z psychologiem psychoterapeutą lub lekarzem psychiatrą.

Pozdrawiam!

W takim układzie sugeruje się zgłosić na psychoterapię, najlepiej rodzinną, ale to moje zdanie, a ostateczna decyzja należy do terapeuty, do którego się Pani zgłosi.

Witam,
z punktu widzenia psychologa można porozmawiać m.in.o tym,co dla Ciebie znaczy "zaczęłam technikum idąc tam sama"a także "kiedy jeszcze czułaś"jakby coś ściskało Ci serce".Czyta się w Twoim poście właśnie o jakimś emocjonalnym problemie lu kilku problemach bowiem w takich sytuacjach najczęściej mówimy o ściśniętym sercu,który jest lękiem/strachem/w sytuacjach nowych i nieznanych.Być może tak właśnie na te nowe sytuacje reagujesz,bo z jakiegoś powodu nieznane kojarzy Ci się najbardziej z zagrożeniem.W procesie terapeutycznym,do którego Cię zachęcam masz możliwość odkrycia dawnych lęków i ponownego przyjrzenia się im z pozycji dorosłej.W ten sposób nie będą już silniejsze od Ciebie i można przezywać je na miarę obecnej ,dojrzałej świadomości i wiedzy,bez objawów nerwicowych.
Zachęcam i pozdrawiam