Piekąca skóra na kostce a krążenie krwi w nogach

Mam 41 lat i od mniej więcej pół roku mam dziwny objaw piekącej skóry na kostce lewej nogi od wewnątrz. Tak jakby skóra była w tym miejscu bardzo cienka. Wydaje mi się, że mam problem z krążeniem w nogach, bo od kilku lat mam bardzo zimne stopy. Czy ten objaw może być z tym związany? Dodam, że mam bardzo wrażliwą skórę, skłonną do alergii, ale objawiają się one inaczej. Ta kostka to jedyne takie miejsce. I na pewno nie jest to wynik otarcia. Serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Opisywana przez Panią zmiana rzeczywiście może być związana z zaburzeniem krążenia krwi, gorszym ukrwieniem i odżywieniem tkanek. Jednak na podstawie samego opisu, bez przeprowadzenia badania, niestety nie można ustalić przyczyny. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu wywiadu i badania zaleci dalsze właściwe postępowanie. Pozdrawiam.