Pielęgnacja otwartej rany

Witam Mojej mamie po uderzeniu się w nogę( okolica łydki) zrobiła się martwica w jednym miejscu miała czarną plamę i miała ją dzisiaj usuniętą Jest to duża otwarta rana Ma przepisany żel do opatrunku i antybiotyk Mam zapytanie czy można w tym przypadku myć nogę czy miejsce to tylko dezynfekować octenseptym a potem nakładać żel Co pomaga w szybkim gojeniu się rany Proszę o radę Pozdrawiam

Witam. Różne są sposoby podejścia do otwartej rany i trzeba się stosować do zaleceń leczącego lekarza. W mojej opinii umycie a następnie odkażenie i zaopatrzenie rany w niczym nie szkodzi.