Pień trzewny, t.krężkowa górna oraz tt.nerkowe drożne, bez istotnych zwężeń

Dzień dobry, chciałam prosić o interpretację wyników badań na pień trzewny oraz tętnice bez istotnych zwężeń. TK aorty piersi.j Aorta wstępująca/5cm/powyżej pierścienia 40 mm. Łuk aorty 30 mm.Wysok. ujścia PTW 5mm Wysokość ujścia LTW 12 mm Odejścia gałęzi od łuku aorty nieprzewęż. Sred. aorty na pozi. kopuły 22 mm.na poziomie odejścia tt.nerkowych 18 mm na poziomie podziału 15 mm. Pień trzewny ,t.krezkowa górna oraz tt.nerkowe drożne,bez istotnych zwężeń.TT biodrowe wspólne drożne o krętym przeb.prawa 10-12 mm lewa 12-13mm.Tt.biodr. zewn.droż. pra i l.8 mm.Tt udo wspól. droż. 6 mm. Czy takie wyniki są prawidłowe? Najbardziej cieszy mnie fakt, że pień trzewny, t. kreskowa górna oraz tt. nerkowe są drożne i bez istotnych zwężeń, ponieważ genetycznie jestem na to bardziej narażona. Czy wszystkie wyniki są tu prawidłowe? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, badanie nie wskazuje na żadne nieprawidłowości. Pozdrawiam